Pro podporu návratu k přírodě a přírodním materiálům nabízíme výrobu a pokládku dřevěného štípaného šindele. S touto prací máme dlouholeté zkušenosti.
Šindel je vhodný nejen na střechy památkových objektů, kostelů či chalup, ale i na střechy nových staveb či zahradních altánů.
Šindel a šindelové střechy
Tradice těchto střech je patrná především v Beskydách, na Šumavě, v Krkonoších, v Orlických horách a na Vysočině. Tyto oblasti mají šindel typického vzhledu.
Dle způsobu výroby lze šindel dělit na štípaný a řezaný šindel. Podle tvaru jej lze naopak dělit na valašský a alpský.
Proč šindel?
Pokládka šindele v současné době představuje návrat k tradičním hodnotám za použití moderních technologií. Šindel je vhodný i pro nové roubené či nízkoenergetické domy. Potěší nejen ekologicky smýšlející zákazníky.
Výhodou šindelové střechy je její lehkost. Nebude tak zatěžovat střešní konstrukci tak, jako pálené tašky. Šindelové střechy mají i dlouhou životnost a dobře těsní. Při správné údržbě vydrží až 50 let. Mimo tyto výhody jsou šindelové střechy také krásné a působí opravdu esteticky.
Nabízený typ šindele
Kvůli lepším vlastnostem štípaného šindele oproti šindeli řezanému Vám nabízíme právě tento typ šindele. Dle tvaru vyrábíme převážně šindel valašský. Na přání jsme však schopni vyrobit i šindel alpského typu.
Šindel vyrábíme převážně z těchto typů dřev: smrk, jedle (na zakázku i modřín).
Výměna šindelové střechy
Pokud se rozhodnete pro výměnu staré šindelové střechy, zajistíme Vám veškerý servis s tímto spojený. Starý šindel odstraníme, zajistíme jeho likvidaci a položíme Vám na střechu nový.
Údržba šindelových střech
Aby Vám střecha sloužila dlouhá léta je třeba se o ni náležitě starat. Střechu je třeba pravidelně impregnovat vhodnými přípravky, které odpuzují vodu. Využít můžete například KARBOLINEUM či lněnou fermež.
Maximální interval mezi jednotlivými impregnacemi by neměl být delší než tři roky.