Logo 20let + zivefirmy logo

ziva razitko 25let   spolehliva firma 2016   spolehliva firma 2018   spolehliva firma 2022

Telefon top

+420 465 637 381 (prodejna), +420 465 637 385 (ústředna)

Hledání

organic fer fosfo plusDoporučujeme pro pěstitele, kteří chtějí účinně a efektivně dobilancovat resp. doplnit nízký obsah fosforu v půdě. Doporučuje se na doplnění živin na půdách s kyselou reakcí. Důležitým cílem je upravení půdní reakce na neutrální hodnotu, díky které se zvyšuje využitelnost živin z půdy. Doporučuje se aplikovat na půdách s deficitem fosforu, ale i při pěstování plodin náročných na fosfor ( např. zahradní plodiny).

Vysoký obsah fosfátů navázaný na vysoký podíl organických látek v hnojivě zabezpečuje po pěstované plodiny co nejlepší dosažitelnost. Může se aplikovat jak na jaře tak i na podzim. Pozitivní vliv na rostliny je zabezpečený vyrovnaným poměrem pohotové, okamžitě vstřebávající se formy fosforu a části postupně uvolňující se.

Dostatek fosforu v přístupné formě je v prvních ovinových stádiích růstu velmi důležitý, stimuluje růst kořenové soustavy a tím zintenzivňuje příjem živin. Zvyšuje odolnost rostliny, zlepšuje kvalitu produkce, tvorbu květních pupenů a zvyšuje pevnost rostlin

Harmonický obsah dusíku a draslíku v kombinaci s dalšími živinami v hnojivu výrazně přispívá ke stabilizaci úrod a jejich zvyšování.

Výborný poměr ceny a vyživové hodnoty hnojiva

Doporučená aplikace

-         Při polním pěstování zeleniny (0,8-1,0t/ha)

-         Při pěstování rychlené zeleniny (0,8-2,0 t/ha)

-         Při pěstování polních plodin (0,5-1,0 t/ha)

-         Na hnojení ovocných sadů (1,0-2,0 t/ha)

-         Při výsadbě ovocných stromů (0,5-1,5 kg/strom)

-         Při výsadbě jahod (15-25 g/rostlina)

 

Více informací