Aktuality

Modernizace skladu brambor

Projekt MODERNIZACE ZEMĚDĚLSKÉHO PODNIKU je financován z rozpočtu České Republiky, z Programu rozvoje venkova 2014-2020.

V rámci projektu Modernizace zemědělského podniku došlo k technologické modernizaci stávajícího objektu skladu brambor, ke zvýšení efektivnosti a tím ke snížení provozních nákladů. Hlavním přínosem projektu je zajištění dostatečné moderní skladovací kapacity včetně potřebných technologií – nová klimatizační jednotka pro chlazení skladu s vlhčením vzduchu a nové osazení dopravních cest na stávající třídící lince na brambory, která nám zajistila rychlejší a kvalitnější třídění vykopaných brambor.

Seminář na téma "vápnění"

Koncem listopadu u nás proběhl odborný seminář na téma „vápnění“, na který byli pozváni místní zemědělci a agronomové.

Přednášejícím byl Ing. Vlastimil Minka ZNZ Pelhřimov s.r.o., který vysvětlil příznaky nízkého pH, vliv pH na využitelnost živin, rozdělení a druhy vápenců a způsoby jejich aplikace.  Vše doplnil ukázkami a uvedl příklady z praxe. Seminář se nesl v duchu odbornosti a na závěr proběhla rozsáhlá diskuze na toto téma.

Účastníci byli spokojeni a odnesli si informace užitečné pro jejich hospodaření.

Všem děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Sázení stromků žáky ZŠ Klášterec nad Orlicí

Za účasti České televize jsme ve spolupráci se žáky Základní školy v Klášterci 21.října v rámci oslav Mezinárodního dne stromu zasázeli 450 lesních stromků. I tímto jsme chtěli společně přispět ke snížení uhlíkové stopy. Zaroveň se i v budoucnu budou žáci školy dál o takto vysázené stromky starat převezmou nad nimi patronát. Žáci poznali co to obnáší práce při výsadbě. Celá akce se vydařila.
Děti byli prima a děkujeme.

Ing. Oldřich Zďárský, předseda představenstva Živa a.s.

Prodej konzumních brambor

bramboryNabízíme Vám prodej konzumních brambor 13 Kč a odpadních brambor (cena podle velikosti) 2až 3 Kč.

Informace: 733 713 953, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Živa na výstavě ČZS v Kunvaldě

V uplynulém víkendu jste se mohli před nepříznivým počasím schovat v kunvaldské sokolovně, kde kunvaldští zahrádkáři připravili výstavu ze svých výpěstků všemožných druhů zeleniny a ovoce, květin a rostlin. Výstava byla nádherně připravená a potěšila oko každého návštěvníka.

Naše Živa zaplnila výstavní prostor ukázkou současných potřeb pro zahrádkáře, chalupáře a chataře a ukázala tak nejnovější pomocníky pro údržbu zahrad. Návštěvníkům výstavy jistě zaujaly pozornost i kbelíčky se slepičím trusem a zjistili, že toto skvělé hnojivo seženou u nás v Klášterci n. Orl.

Přijďte se k nám také podívat.

Vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce

Připravte se na přesazování jahodníku

Sezóna jahod je pro tento rok již nenávratně za námi a je čas se pomalu připravovat na další. Kdo z nás by nechtěl mít krásné jahody bez chemie v bio kvalitě?
Máme pro vás novinku – vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce Organic Fer Kali Sulf – slepičí trus s vybranými živinami a prvky, které zásadně podpoří vaši úrodu! Nejoptimálněji vyvážené vícesložkové hnojivo s postupným uvolňováním živin, které se vyznačuje vysokým obsahem kvalitních organických látek zabezpečujících stálou přítomnost přijatelných forem draslíku, který zásadně zvyšuje odolnost rostlin, výrazně ovlivňuje vybarvování a chuť plodů.

Plaketa

V Minulých dnech jsme obdrželi plaketu, že naše dojnice č.273610-953 narozená 7.8 2011 nadojila na mléčné farmě v Českých Petrovicích již více než 100 tisíc litrů mléka. Potřebovala na to jen 7 laktací.

100 tisíc litrů je taková chovatelská meta, která se sleduje a která je zároveň ukazatelem kvality a urovně chovu. A jelikož to není naše první dojnice, která tuto metu pokořila, tak to svědčí, že i my umíme vytvořit pro naše krávy podmínky, ve kterých jsou spokojené a daří se jim dosahovat podobných výsledků.

Plaketa2022

Samosběr brambor 2022

Zveme Vás na již tradiční samosběr brambor v Klášterci nad Orlicí.

Nová hala

hala 2 18.7 22Tento týden se nám na mechanizačním dvoře sešli dvě netrpělivě očekáváné události.

Jako první byla nová hala, kterou nám postavili během dvou dnů. Bude sloužit jako sklad nových strojů pro naši prodejnu zahradní a komunální techniky značek KUBOTA, HONDA, VARI, SECO a dalších.

Zároveň přinese i vetší prostor a komfort i pro naše špičkové servisní techniky

 

 

Hnojím, hnojíš, hnojíme...

OrgFerNaturExtraPodívejte se, jak výborně se daří našim rostlinkám, které jsme při výsadbě podpořili naším novým hnojivem – slepičím trusem Organic FER.

Již nyní je vidět, že úroda bude mnohem bohatší.

Rostlinky jsou plné života a síly a plody vypadají nádherně svěže a co víc -  jsou BEZ CHEMIE!!! Už se těšíme na první sklizeň a na to, až zeleninu ochutnáme.

Že ho ještě nemáte a „prošvihli“ jste hnojení při výsadbě? Nevěste hlavu, naším slepičím trusem můžete přihnojovat po celou dobu vegetace! Připravené pro vás máme jak 3,5 kg kbelíčky, tak 10 kg pytle – k zakoupení pro klášteráky v naší Agroprodejně a na Zbudově na bramborárně.

Nabízíme práci u telat a jalovic na Zbudově

Nabízíme práci u telat a jalovic na Zbudově - vhodné pro manželský pár.

Podmínkou je kladný vztah ke zvířatům, ochota pracovat a řidičský průkaz sk. T.

Třídění sadbových brambor

Aktuálně probíhá třídění sadbových brambor pro naše odběratele v ČR, Polsku a Německu.

PF 2022

Přejeme vše nejlepší, hodně zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2022 od týmu pracovníků firmy ŽIVA a.s.

pf2021

Povolení k užívání ochranné známky Q CZ

Obdrželi jsme právo používat ochranou známku QCZ na naše brambory a mléko. U obojího je podmínkou pro získání jsou stanovené limity kvalitativních ukazatelů, které jsou laboratorně ověřovány.
Např. u brambor je nutné splnit limit obsahu na težké kovy, omezení reziduí a stanovený režim pěstování. I proto jsou naše brambory zdravé a velmi chutné a podobně je na tom i naše mléko.

Obojí můžete ochutnat!

 

0227 Povolení užívání známek Q CZ MZe Pha.pdf

0227 Povolení užívání známek Q CZ MZe Pha prův. dopis.PDF

Otevření místní školky po rekonstrukci

Foto se spokojenými dětmi nám zaslala s poděkování paní ředitelka mateřské školky Soňa Řeháková.Při Dni otevření rekonstruované mateřské školy darovala ŽIVA dětem k užívání malý šlapací dětský traktůrek.

Dobrý den, pane řediteli, velmi děkujeme za krásný dar pro děti, který jste jim předal na Dni otevřených dveří – revitalizace budovy MŠ.

Traktůrek se dětem velmi líbí, zvláště chlapcům. Zažívají radost z nové hry. Velmi děkujeme.

Den otevřených dveří - Poznej svého farmáře + fotografie

Zveme Vás na akci konanoou dne 1.10.2021 od 8.30 - 12.00 hod. na farmě Zbudov v Klášterci nad Orlicí akce s názvem "Den otevřených dveří - Poznej svého farmáře", kde si budete moci prohlédnout novou plně klimatizovanou bramborárnu, odchov telítek a jalovic, zahradní techniku Kubota, Seco, Honda a spoustu dalších.

Občerstvení zajištěno. Přijďte ochutnat z našich brambor.

Těšíme se na Vás, Živa a.s.

Rekordní denní nádoj

Kolektivu mléčné farmy v Českých Petrovicích se podařilo zopakovat rekordní denní nádoj přes 17000 litrů mléka. Sladkou odměnu pro celý kolektiv převzal vedoucí ŽV Pavel Michalička a zootechnička Michaela Pertlíčková.

Děkujeme!

První kopání letošních ranných brambor

samosber rannychbrambor 0608216.8 2021 proběhlo úspěšné první kopaní letošních ranných brambor odrůdy Balerina. Krásně vyzrávají a už se těší, až si je přijdete nasbírat na našich zaříjových samosběrech.

Jsou pěkné, zdravé a velmi chutné. Takové dobré jste ještě nejedli. :)

Samosběr brambor 2021

Zveme Vás na již tradiční samosběr brambor v Klášterci nad Orlicí.

Dětský den na mléčné farmě v Českých Petrovicích

Dne 4.7 2021 proběhl za podpory obce České Petrovice na penzionu na Statku dětský den s ŽIVOU. Návštevníci se mohli svést na koních, na hrnčířském kruhu si vytvarovat svůj hrníček, osli hrdinně snášeli laskání, mazlení dětí i dospělých. S velkým úspěchem se setkala i ochutnávka sýrů z mlékárny brazzale. Přítomen byl i král perníků pan Pavel Janoš z Pardubic, který předával své perníčky vítězům dětských souteží. K prohlídce, osahání byli k dispozici travní traktůrky zn. KUBOTA. Celý den byl mimo jiné protkán vystoupení taneční skupiny Alabama se svými country tanci. Probíhali různé soutěže dětí. Své si našli rodiče i děti z nichž ty, které chtěli dostali krásné malování na svůj obličej.

Dětský den na Penzionu na Statku

Srdečně vás zveme na "Dětský den na Penzionu na Statku", který se koná 4.7.2021 v Českých Petrovicích od 8.30 hod.

Nové velkoobjemové návěsy

DSCN0250Pro rychlejší  sklizeň pícnin jsme zakoupily dva nové velkoobjemové návěsy, které nahradí naše 3 stávající. Tyto velkoobjemové návěsy spolu s novým traktorem Claas 840 sníží počet jízd, zkrátí dobu přepravy, sníží přejezdy po poli, utužování a zároveň přispějí i k nižší uhlíkové stopě. Je to náš příspěvek zodpovědných hospodářů ke klimatické změně.