Aktuality

Workshop IKAR

V rámci zkvalitnění služeb zákazníkům jsme za účasti zástupců z firmy Ikar uspořádali dne 17.5.2023 mezinárodní školení pod názvem Agronomical training pro prodejce a distributory listových hnojiv Ikar v ČR, SR a Maďarsku.

Tradiční závod pramic na Divoké Orlici

diplompramice2023Loď ŽIVY s posádkou bratři Kristejnové, M. Faltus  a V. Procházka se umístili v tradičním závodě pramic na Divoké Orlici na velmi pěkném 2. místě. Gratulujeme a zároveň děkujeme za skvělou reprezentaci ŽIVY.

Sázení stromků ZŠ Klášterec nad Orlicí

IMG 1867Žáci základní školy v Klášterci se vrátili na místo kde vloni na podzim vysázeli 450 stromků.

 

 

 

 

 

 

Nyní po zimě dne 27.4 2023 provedli kontrolu své práce a zároveň provedli přihnojení slepičím bio hnojivem. Zároveň jako poděkování žákům a vedení školy za jejich pomoc byla instalovaná informační tabule s jejich foto.

Děkujeme

Nová pracovní pozice

ŽIVA zemědělská obchodní, a.s. hledá obsazení pozice mzdové účetnictví - personaliska a vedení administrativy

Výhradní zastoupení výrobce listových hnojiv IKAR

ikar_logo.pngNa podzim roku 2022 nás oslovila litevská firma IKAR s nabídkou spolupráce v oblasti listových hnojiv. Obě firmy se vzájemně dohodly a tato prémiová listová hnojiva budeme od roku 2023 výhradně zastupovat v ČR.

Biohnojiva - jsme vidět!

Od začátku letošního roku jsme rozčířili vody u českých pěstitelů ovoce a zeleniny a zavezli jim ukázat náš slepičí trus.

Námi nabízená organická hnojiva jsme prezentovali na:

  • ovocnářských dnech v Hradci Králové
  • na zelinářských dnech na Seči
  • na jahodářských dnech v Mělníku
  • na odborném ovocnářském semináři pro Moravu a Slezko v Lísku a
  • na školení ovocnářů a školkařů východočeského regionu na Seči

Nejúspěšnější sportovec roku 2022

foto4 smallNaše firma dlouhodobě podporuje akci „Nejúspěšnější sportovec roku“ jejíž vyhlášení pro rok 2022 a  okres Ústí nad Orlicí proběhlo 13.2.2023 v Kulturním domě v Ústí nad Orlicí.

Modernizace skladu brambor

Projekt MODERNIZACE ZEMĚDĚLSKÉHO PODNIKU je financován z rozpočtu České Republiky, z Programu rozvoje venkova 2014-2020.

V rámci projektu Modernizace zemědělského podniku došlo k technologické modernizaci stávajícího objektu skladu brambor, ke zvýšení efektivnosti a tím ke snížení provozních nákladů. Hlavním přínosem projektu je zajištění dostatečné moderní skladovací kapacity včetně potřebných technologií – nová klimatizační jednotka pro chlazení skladu s vlhčením vzduchu a nové osazení dopravních cest na stávající třídící lince na brambory, která nám zajistila rychlejší a kvalitnější třídění vykopaných brambor.

Seminář na téma "vápnění"

Koncem listopadu u nás proběhl odborný seminář na téma „vápnění“, na který byli pozváni místní zemědělci a agronomové.

Přednášejícím byl Ing. Vlastimil Minka ZNZ Pelhřimov s.r.o., který vysvětlil příznaky nízkého pH, vliv pH na využitelnost živin, rozdělení a druhy vápenců a způsoby jejich aplikace.  Vše doplnil ukázkami a uvedl příklady z praxe. Seminář se nesl v duchu odbornosti a na závěr proběhla rozsáhlá diskuze na toto téma.

Účastníci byli spokojeni a odnesli si informace užitečné pro jejich hospodaření.

Všem děkujeme za účast a těšíme se na další setkání.

Sázení stromků žáky ZŠ Klášterec nad Orlicí

Za účasti České televize jsme ve spolupráci se žáky Základní školy v Klášterci 21.října v rámci oslav Mezinárodního dne stromu zasázeli 450 lesních stromků. I tímto jsme chtěli společně přispět ke snížení uhlíkové stopy. Zaroveň se i v budoucnu budou žáci školy dál o takto vysázené stromky starat převezmou nad nimi patronát. Žáci poznali co to obnáší práce při výsadbě. Celá akce se vydařila.
Děti byli prima a děkujeme.

Ing. Oldřich Zďárský, předseda představenstva Živa a.s.

Prodej konzumních brambor

bramboryNabízíme Vám prodej konzumních brambor 13 Kč a odpadních brambor (cena podle velikosti) 2až 3 Kč.

Informace: 733 713 953, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Živa na výstavě ČZS v Kunvaldě

V uplynulém víkendu jste se mohli před nepříznivým počasím schovat v kunvaldské sokolovně, kde kunvaldští zahrádkáři připravili výstavu ze svých výpěstků všemožných druhů zeleniny a ovoce, květin a rostlin. Výstava byla nádherně připravená a potěšila oko každého návštěvníka.

Naše Živa zaplnila výstavní prostor ukázkou současných potřeb pro zahrádkáře, chalupáře a chataře a ukázala tak nejnovější pomocníky pro údržbu zahrad. Návštěvníkům výstavy jistě zaujaly pozornost i kbelíčky se slepičím trusem a zjistili, že toto skvělé hnojivo seženou u nás v Klášterci n. Orl.

Přijďte se k nám také podívat.

Vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce

Připravte se na přesazování jahodníku

Sezóna jahod je pro tento rok již nenávratně za námi a je čas se pomalu připravovat na další. Kdo z nás by nechtěl mít krásné jahody bez chemie v bio kvalitě?
Máme pro vás novinku – vysoce kvalitní a čistě přírodní organické hnojivo na jahody a drobné ovoce Organic Fer Kali Sulf – slepičí trus s vybranými živinami a prvky, které zásadně podpoří vaši úrodu! Nejoptimálněji vyvážené vícesložkové hnojivo s postupným uvolňováním živin, které se vyznačuje vysokým obsahem kvalitních organických látek zabezpečujících stálou přítomnost přijatelných forem draslíku, který zásadně zvyšuje odolnost rostlin, výrazně ovlivňuje vybarvování a chuť plodů.

Plaketa

V Minulých dnech jsme obdrželi plaketu, že naše dojnice č.273610-953 narozená 7.8 2011 nadojila na mléčné farmě v Českých Petrovicích již více než 100 tisíc litrů mléka. Potřebovala na to jen 7 laktací.

100 tisíc litrů je taková chovatelská meta, která se sleduje a která je zároveň ukazatelem kvality a urovně chovu. A jelikož to není naše první dojnice, která tuto metu pokořila, tak to svědčí, že i my umíme vytvořit pro naše krávy podmínky, ve kterých jsou spokojené a daří se jim dosahovat podobných výsledků.

Plaketa2022

Samosběr brambor 2022

Zveme Vás na již tradiční samosběr brambor v Klášterci nad Orlicí.

Nová hala

hala 2 18.7 22Tento týden se nám na mechanizačním dvoře sešli dvě netrpělivě očekáváné události.

Jako první byla nová hala, kterou nám postavili během dvou dnů. Bude sloužit jako sklad nových strojů pro naši prodejnu zahradní a komunální techniky značek KUBOTA, HONDA, VARI, SECO a dalších.

Zároveň přinese i vetší prostor a komfort i pro naše špičkové servisní techniky

 

 

Hnojím, hnojíš, hnojíme...

OrgFerNaturExtraPodívejte se, jak výborně se daří našim rostlinkám, které jsme při výsadbě podpořili naším novým hnojivem – slepičím trusem Organic FER.

Již nyní je vidět, že úroda bude mnohem bohatší.

Rostlinky jsou plné života a síly a plody vypadají nádherně svěže a co víc -  jsou BEZ CHEMIE!!! Už se těšíme na první sklizeň a na to, až zeleninu ochutnáme.

Že ho ještě nemáte a „prošvihli“ jste hnojení při výsadbě? Nevěste hlavu, naším slepičím trusem můžete přihnojovat po celou dobu vegetace! Připravené pro vás máme jak 3,5 kg kbelíčky, tak 10 kg pytle – k zakoupení pro klášteráky v naší Agroprodejně a na Zbudově na bramborárně.

Nabízíme práci u telat a jalovic na Zbudově

Nabízíme práci u telat a jalovic na Zbudově - vhodné pro manželský pár.

Podmínkou je kladný vztah ke zvířatům, ochota pracovat a řidičský průkaz sk. T.

Třídění sadbových brambor

Aktuálně probíhá třídění sadbových brambor pro naše odběratele v ČR, Polsku a Německu.

PF 2022

Přejeme vše nejlepší, hodně zdraví, mnoho osobních i pracovních úspěchů v novém roce 2022 od týmu pracovníků firmy ŽIVA a.s.

pf2021

Povolení k užívání ochranné známky Q CZ

Obdrželi jsme právo používat ochranou známku QCZ na naše brambory a mléko. U obojího je podmínkou pro získání jsou stanovené limity kvalitativních ukazatelů, které jsou laboratorně ověřovány.
Např. u brambor je nutné splnit limit obsahu na težké kovy, omezení reziduí a stanovený režim pěstování. I proto jsou naše brambory zdravé a velmi chutné a podobně je na tom i naše mléko.

Obojí můžete ochutnat!

 

0227 Povolení užívání známek Q CZ MZe Pha.pdf

0227 Povolení užívání známek Q CZ MZe Pha prův. dopis.PDF

Otevření místní školky po rekonstrukci

Foto se spokojenými dětmi nám zaslala s poděkování paní ředitelka mateřské školky Soňa Řeháková.Při Dni otevření rekonstruované mateřské školy darovala ŽIVA dětem k užívání malý šlapací dětský traktůrek.

Dobrý den, pane řediteli, velmi děkujeme za krásný dar pro děti, který jste jim předal na Dni otevřených dveří – revitalizace budovy MŠ.

Traktůrek se dětem velmi líbí, zvláště chlapcům. Zažívají radost z nové hry. Velmi děkujeme.

Den otevřených dveří - Poznej svého farmáře + fotografie

Zveme Vás na akci konanoou dne 1.10.2021 od 8.30 - 12.00 hod. na farmě Zbudov v Klášterci nad Orlicí akce s názvem "Den otevřených dveří - Poznej svého farmáře", kde si budete moci prohlédnout novou plně klimatizovanou bramborárnu, odchov telítek a jalovic, zahradní techniku Kubota, Seco, Honda a spoustu dalších.

Občerstvení zajištěno. Přijďte ochutnat z našich brambor.

Těšíme se na Vás, Živa a.s.